Tuzla Belediyesi’nden 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

Tuzla Belediyesi, vatandaşlar için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Proje bu kez okula başlamak üzere olan öğrenciler için.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı kent gönüllüleri, Tuzla genelinde 62 okulda eğitim gören 50 bin öğrenci için kolları sıvadı.

Öğrencilere kırtasiye seti dağıtıldı

İçerisinde defter, kalem, silgi, cetvel, yapıştırıcı gibi 20 çeşit üründen oluşan kırtasiye seti 2023-2024 eğitim yılının başlamasına sayılı günler kala, öğrencilerin sıralarına bırakılacak.

İlçe genelinde 17 bin ilkokul, 17 bin ortaokul ve 16 bin lise olmak üzere toplam 62 okulda eğitim görecek olan 50 bin öğrenci için hazırlanan kırtasiye setlerinde temel okul malzemeleri bulunuyor.

Tuzla Belediyesi’nden 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

Her zaman “Gençlik = gelecek” diyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öncülüğünde, “Eğitim Kenti Tuzla” sloganıyla belediye hizmetlerinin yanı sıra bilim ve eğitim camiasına her alanda destek vermeye devam ediyor.

“Toplamda 1 milyon kırtasiye malzemesi”

Kırtasiye setlerinin hazırlık çalışmalarına eşi Dr. Fatma Yazıcı ile katılan Şadi Yazıcı şu cümleleri aktardı;

Öğrencilerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin destekleriyle kitaplarına ulaşıyor. Biz de kareli, çizgili, düz defterleri ile, boyaları, kalemleri, silgileri, cetvelleri, yapıştırıcıları ile komple bir seti, ilçemizdeki 50 bin öğrencimize ulaştırıyoruz. Toplamda 1 milyon adet kırtasiye malzemesinden bahsediyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Gönüllülerimiz vasıtasıyla yapıyoruz. Biz malzemeleri temin ettikten sonra, gönüllülerimiz vasıtasıyla paketleyip okullarımıza, öğrencilerimizin sıralarına ulaştıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Tuzla Belediyesi’nden 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

“Eğitimin olduğu toplumlarda her şey düzelir”

Çocuklarımız için yapabileceğimiz en büyük iyilik, bırakabileceğimiz en büyük miras iyi bir eğitim vermektir. Eğitimin olmadığı toplumlarda her şey olur, eğitimin olduğu toplumlarda her şey düzelir. Bir yerde yolsuzluk varsa, uğursuzluk varsa, hırsızlık varsa, bir yerde eğer ki bir terör varsa ve bir yerde eğer ki bir kaos varsa bunun sebebi eğitimsizliktir. O yüzden eğitime çok kıymet veriyoruz.

“Cumhurbaşkanımız en büyük bütçeyi eğitime ayırdı”

“Bir toplum için yapılacak en büyük iş eğitimdir” diyen Başkan Yazıcı, “Cumhurbaşkanımız da en büyük bütçeyi eğitime ayırarak, eğitime vermiş olduğu önemi gösteriyor. Ücretsiz dağıtılan kitaplarla da bunu gösterdi. Biz de yerelde diğer eğitim materyalleriyle de bu işi tamamlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Tuzla Belediyesi’nden 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

“Eğitim seferberliğine bir katkı daha sunuyoruz”

Kırtasiye setlerinin hazırlık çalışmalarına katılan Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı’da, “Bugün çok güzel bir gün. Gönüllü Elleri Çarşısı olarak, Eğitim Komisyonu olarak biz gönüllerimizle birlikte her yaştan gönüllümüzle birlikte bugün eğitim seferberliğine bir katkı daha sunuyoruz. Okumayan çocuk kalmasın, eğitim almayan çocuğumuz kalmasın diye arkadaşlarımız burada belediyemizin verdiği destekle beraber bugün paketleme yapıyorlar. Bunun için çok mutluyuz. Tabii ailelerimizin yükünü bir nebze olsun azaltmak hem gönüllerimizi hem çocuklarımızı hem ailelerimizi çok mutlu ediyor. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx