Tensor G3’ün önceliği yapay zeka!

Temelde bu sene geldiğimiz nokta bu: şirket, çarşamba günü düzenlenen Made by Google etkinliğinde Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘yu resmi olarak duyurdu ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde yeni bir Tensor G3 SoC kullanıyorlar. Tensor donanımı Pixel 6 ile birlikte geldiğinde büyük bir ses getirdi ve şirket artık yapay zeka performansına daha da fazla odaklanıyor gibi görünüyor.

Google, Tensor G3’ün Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun cihazda Pixel 8’e kıyasla iki kat daha fazla makine öğrenimi çalıştırmasına izin verdiğini iddia ediyor. Benzer şekilde Pixel 8’deki en büyük makine öğrenimi modelinin, Pixel 8‘deki makine öğreniminden 10 kat daha karmaşık olduğu söyleniyor.

Tensor G3’ün önceliği yapay zeka!

Tensor G3 yongası beklediğiniz gibi G2’den daha hızlı ancak dürüst olmak gerekirse bu hiçbir zaman Google’ın SoC’lerinin öne çıkan özelliği olmadı. Daha da önemlisi sunacağı yeni özellikler. Bu yıl, spam aramaları ayıklamak için daha iyi Arama Filtreleme işlevi içeriyor. Google ayrıca Tensor G3’ün özellikle Pixel’in Clear Calling özelliği için daha iyi ses ve video kalitesi sağlayacağını iddia ediyor. Orijinal Sihirli Silgi özelliğinin fotoğrafların arka planlarını temizlemesine benzer şekilde, videolarınızdaki rahatsız edici sesleri kaldırmak için “Sihirli Ses Silgisi”ni de kullanabilirsiniz.

Google ayrıca Tensor G3 sayesinde ekran okumayı Pixel 8 deneyiminin her köşesine taşıyabiliyor. Güç düğmesine uzun basmak otomatik olarak ekran okumayı tetikliyor; bu, hareket halindeyken uzun bir makale okumak istiyorsanız oldukça kullanışlı olacaktır. Ayrıca hız için oynatma kontrollerinin yanı sıra oynatma dilini değiştirme olanağına da sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx