Sadece İstanbul’a odaklanacağız

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, saha çalışmalarına devam ediyor. Bağcılar İSTOÇ Ticaret Merkezi’ni ziyaret eden Kurum, merkezdeki esnafın isteklerini dinledi. Ardından soruları cevaplayan Kurum, şunları söyledi: “İstanbul’un sorunları var ve bu seçimde de özne İstanbul olmalı, İstanbul’da yaşayan 16 milyon vatandaşımız olmalı. Biz rakibimizi ifade ettik. Rakibimiz İstanbul’a karşı olan ilgisizliktir, rakibimiz ihmalkarlıktır. Rakibimiz Mahmutbey’deki trafik çilesini çözmeyen iradedir.”

POLEMİK İÇİNDE OLMAYACAĞIZ

“Rakibimiz 16 milyon İstanbulluya söz verip de o sözleri gerçekleştirmeyen yönetim anlayışıdır. Rakibimiz, ‘Herkesi kucaklayacağız’ deyip de o hizmetleri İstanbul’a kazandırmayanlardır. Dolayısıyla biz sadece İstanbul’a odaklanacağız. İstanbul’un meselelerine odaklanacağız. Bizi İstanbullular polemik içerisinde görmeyecek. Tekrar söylüyorum, biz çalışacağız, sahada olacağız. Üreteceğiz, İstanbulluyu dinleyeceğiz. Anlayacağız, çözüm ortaya koyacağız ve o çözüme ilişkin de gerekli projelerimizi hayata geçireceğiz.”

Ulaşıma zam yok

Başkan adayı Kurum, İstanbul’a dair projelerini ise şöyle sıraladı:

* Ulaşıma zam yapmak gibi herhangi bir projemiz, hedefimiz yok. Aksine ulaşımı rahatlatmak ve ucuzlatmak derdindeyiz.

* İstanbul’umuzun trafik yükünü azaltacak yeni lojistik merkezleri kuracağız.

* Mahmutbey Kavşağı’nda da bir yıllık acil eylem planımız çerçevesinde hızlı bir şekilde buradaki çözümü hayata geçirecek adımlarımızı atacağız.

BÜTÇE İKİ KATINA ÇIKACAK

* Türkiye Yüzyılı’nda hedefimiz üretimin yüzyılı olması.

* İstanbul ekonominin, ticaretin, turizmin, tarımın şehri olacak.

* Kentte deprem riskini ortadan kaldıracağız.

* İstanbul’da mevcut bütçemizi en az iki katına çıkaracağız ve İstanbullularla birlikte İstanbul’un sorunlarını çözeceğiz.

Hep beraber sevineceğiz

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, MHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim ile bir araya gelen Kurum, Selim’e destekleri için teşekkür etti. Alkışlar ve çiçeklerle karşılanan Kurum, herkesle tek tek el sıkışırken desteklerini ileten partililere “Birlikte kazanacağız. İnşallah bu ittifakı ilelebet devam ettireceğiz. Genel başkanlarımızın hukukunu, ülkemizin hukukunu hep birlikte koruyacağız. 31 Mart akşamı da hep beraber sevineceğiz. Ben MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e hürmetlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sokak sokak dolaşacağız

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum için sokak sokak, ev ev dolaşacaklarını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakı’nın yerel seçim çalışmaları için kolları sıvadıklarını dile getiren Selim, şöyle devam etti: “Sahaya çıkıp sokak sokak, ev ev dolaşarak yüksek bir konsantrasyon ve azimle İstanbul’umuzu yeniden kazanma aşkı ve şevkiyle çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Polemik siyasetine girmeden, çatışma ve gerginliklere müsamaha göstermeden kıymetli seçmenlerimizle iletişim kurup buluşacağız. İstanbul’umuzun yıkım ve tahribatını engelleyerek her alanda köklü dönüşümüne şahit olacağız. Genelden yerele birlik, ülke yönetiminde dirlik, ayırmadan, ayrışmadan Türkiye için canla başla çalışıp, hayal değil gerçekleri ve reçeteyi göstererek kazanacağız.” Selim, bir basın mensubunun sorusu üzerine depremin Türkiye’nin bir gerçeği olduğuna dikkati çekerek, “Sayın Murat Kurum (kentsel) dönüşümün reçetesidir” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir