Jesus ile ipler nasıl koptu! İşte perde arkası

Fenerbahçe’de büyük umutlarla başlayan Jorge Jesus dönemi sona erdi. Kupa zaferiyle sonuçlanan Başakşehir maçının ardından ayrılık kararını açıklayan Portekizli hocayı bu sürece saha sonuçlarından çok, saha dışında yaşananlar götürdü.

2 ay önce Jesus’la devam etmeyi ciddi şekilde düşünen ve yeni sözleşme teklifinde buluna Başkan Ali Koç sanıldığı gibi kararından şampiyonluğun kaçması nedeniyle vazgeçmedi. Samandıra’da futbolcular ve tecrübeli teknik adam arasında iletişimin büyük oranda koptuğunu, hatta bazı isimlerin Selahattin Baki ile görüşüp şikayetlerini bizzat dile getirdiğini manşetine taşımıştı. Tesislerdeki ortamın her geçen gün daha kötüye gitmesi ve Jesus- futbolcu ilişkisinin büyük zarar görmesi Başkan Koç’a geri adım attırdı. Ayrılık talebi Jesus’un söylediği gibi kendisinden değil bizzat Koç’tan geldi.

30 MAYIS’TA TEBLİĞ EDİLDİ

Başkan Ali Koç’un 30 Mayıs’ta oynanan Antalyaspor maçının ardından Portekizli adamla görüşerek, “Yeni sezonda devam etmiyoruz” dediği belirlendi.

Fenerbahçe önceki gün Jesus ile yolların ayrıldığını açıkladı. Portekizli hoca için teşekkür mesajı yayınladı. Jesus önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan Futbol Federasyonu yetkilileri ile görüşecek. Portekizli hocanın Suudi milli takımının başına geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fenerbahçe’nin başında toplam 52 resmi maça çıkan Jorge Jesus, bu maçlarda 35 galibiyet 10 beraberlik 7 mağlubiyet aldı ve 2.21 puan ortalaması yakaladı. Jorge Jesus yönetimindeki Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası’nda zafere ulaştı.

KAYNAK: TAKVİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir