İBB’nin bütçe görüşmelerinde İmamoğlu-Göksu polemiği: Birkaç ay sonra emekli olacak; öyle görünüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), 213 milyar 500 milyon lira olan 2024 yılı bütçesi, İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Bütçe görüşmelerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu arasında geçen polemik damga vurdu. Esenler Belediye Başkanı Göksu, seçimlerde mevcut belediye başkanını tatile göndereceklerini söyledi. İmamoğlu ise bu sözlere, “Konuşmasında incitici şeyler olsa da havaya sıkılan boş tarifler olduğu için muhatap almayacağım, tenezzül edip cevap vermeyeceğim. Birkaç ay sonra herhalde kendisi emekli olacak. Yolu açık olsun, öyle görünüyor” diyerek yanıt verdi. 

İBB Meclisi kasım ayı 6’ncı bileşimi Fatih Saraçhane’de bulunan başkanlık binasındaki meclis salonunda gerçekleşti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İBB Meclisi’ne bütçeyi sunmasının ardından bütçe görüşmeleri devam etti. İmamoğlu’nun yönettiği oturumun geri kalan kısmında siyasi grupları adına bütçeye ilişkin konuşmalar yapıldı.

Tevfik Göksu: Mevcut belediye başkanımızı tatile göndereceğiz 

Konuşmasında İBB yönetimini sert sözlerle eleştiren Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “Önümüzde bir yerel seçim var. Başta İstanbul olmak üzere ülkemizi emanet edeceğimiz seçimler var. 31 Mart 2024’de inşallah bu koltukta AK Partili bir belediye başkanı oturacak. Mevcut belediye başkanımıza da çok büyük bir iyilik yaparak tatile göndereceğimizi söylüyorum” dedi. 

İmamoğlu: Birkaç ay sonra kendisi emekli olacak 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Göksu’nun sözlerine, “Konuşmasında incitici şeyler olsa da havaya sıkılan boş tarifler olduğu için muhatap almayacağım, tenezzül edip cevap vermeyeceğim. Kurumun başında adam yok gibi bir çok şey var ama dediğim gibi, kötü söz sahibine aittir. Çok anlamlı sözler de değil. Birkaç ay sonra herhalde kendisi emekli olacak. Yolu açık olsun, öyle görünüyor. Umutsuzluk görüyorum kendi yüzünde. Yine de güzel anılarla kendileri ile vedalaşmış olduk. Yolu açık olsun, başarılar dileriz” yanıtını verdi. 

İBB Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin grup başkanvekillerinin bütçeye yönelik değerlendirmelerinin ardından yapılan oylamada İBB’nin 213 milyar 500 milyon lira olan 2024 yılı mali bütçesi 34 ret oyuna karşın 221 oyla kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx