Didem Ciner: Türk şirketlerinin rekabet gücü yüksek

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman’ın dünyada her yıl sadece bir kişiye verilen The Phoenix ödülünü aldığı törene Ciner Glass Yönetim Kurulu Başkanı Didem Ciner de katıldı.
Ciner, ödül ve Türk şirketlerinin başarıları konusunda Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Didem Ciner, Şişecam’ın Türkiye’nin en kıymetli markalarından biri olduğunu belirterek, Şişecam’ın var olduğu tüm alanlarda ilk üçte yer alan bir şirket olduğunu ve dünyadaki başarısının da şans olmadığını vurguladı.

Cumhuriyet ile yaşıt ve Atatürk’ün yönlendirmesiyle kurulan ve büyük başarıla imza atan Şişecam’ın söz konusu ödülü almasından dolayı hem bir Türk hem de bir işkadını olarak gurur duyduğunu aktaran Didem Ciner, artık şirketlerin sınırlarının kurulduğu ülke sınırlarına tabi kalmadığını vurguladı.

Türkiye’nin çok çalışkan ve hırslı bir nüfusa sahip olduğunu ve bunun Türk şirketlerine avantaj sağladığını belirten Ciner, “Türk şirketlerinin dünyada rekabet gücü yüksek” dedi.

Dünyada en iyi şirketlerle yarışan Türk şirketleri olduğunu aktaran Ciner, şirketlerin sektörü, yaşı, alanı ne olursa olsun rekabete adapte olmaları gerektiğine dikkat çekti. Ciner, “Dünyada beklentiler ve öncelikler değişti. Sadece vizyon ve başarılı bir şirket hayal etmek yeterli olmuyor. Bu vizyonu tüm yönetici kadrolarınıza, çalışanlarınıza, finansmanı sağlayan bankaya, lojistiği sağlayanlara anlatabilmek gerekiyor, tüm ortakların uyumlu olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx