Bu Altcoin, Kaçıranlar İçin İkinci Airdrop Fırsatı Tanıyacak!

Ethereum’un önde gelen Katman 2 ağlarından Optimism (OP), henüz airdrop’u talep etmemiş uygun adreslere ilk airdrop’tan kalan fonları doğrudan dağıtmayı planlıyor. Altcoin yatırımcıları, ödüllerini toplamak için ikinci bir fırsata sahip olacaklar.

Optimism (OP), ilk airdrop’u toplamayanlar için ikinci fırsatı duyurdu

Optimism, ilk airdrop’unun kalan fonlarını doğrudan talep etmeyen uygun adreslere dağıtmaya karar verdi. 1 Haziran 2022’de başlatılan bu airdrop, duyurudan önce airdrop’u talep eden adreslere neredeyse 215 milyon tokenin 166 milyonunu dağıttı. Verilere göre, uygun adreslerin yaklaşık dörtte biri airdrop’u talep etmedi.

Optimism, başlangıç token arzının %19’unu airdroplar aracılığıyla dağıtmayı taahhüt etmişti. Şu ana kadar yapılan iki airdrop’tan sonra, başlangıç arzının %13,73’ü kaldı. Optimism, henüz üçüncü bir airdrop duyurusu yapmadı. Raporlara göre göre altcoin, şu anda Ethereum’da TVL ile ölçüldüğünde ikinci en büyük L2’dir.

Metriklere göre Optimism, sadık bir yatırımcı kitlesine sahip

Arbitrum ve Optimism, erken benimseyenleri ödüllendirmek için airdrop modelini benimsemesine rağmen, kullanıcıların bir kısmını elinde tutmayı başardı. Neyi doğru yapıyorlar?

Optimism en iyi Ethereum ölçeklendirme çözümlerinden biri olarak öne çıkıyor. Ancak çoğu insanın bilmediği şey, projenin kendi ağlarındaki etkileşimlerle tutarlı olan çok sayıda kullanıcıyı elinde tutabildiğidir. Token Terminal’e göre Optimism, son 30 gün içinde ana ağ kullanıcılarının %30’unu elinde tutmayı başardı.

Genellikle bir projenin kullanıcı tutma oranının yüksek olması, Blockchaindeki katılımcıların projenin sunduğu kullanım örneklerinden oldukça memnun olduğu anlamına gelir. Daha da şaşırtıcı olanı ise Optimism’i ilk benimseyenler için altcoin airdrop’la dağıtmasıydı. Çoğu durumda, airdroplar veya teşvikler kullanıcı etkinliğini yüksek tutmak için gerekli garantiler değildir. Yani bu, Optimism’in kullanıcıların ağlarına geri dönmesini sağlamak için doğru bir şeyler yaptığı anlamına geliyor.

Altcoin projesi, yeni geliştirmelerle canlı kalmaya devam ediyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, opBNB mainnet yakın bir tarihte yayına girdi. OpBNB, Optimism ve BNB Chain arasındaki bir ortaklıktır. İşlevi, daha ucuz gas ücretleri ve Blockchain teknolojisine erişim sunar. Aynı zamanda, Optimism OP Stack’ı temel alan EVM uyumlu Katman 2 zinciri olarak hareket etmektir. Lansmandan önce yaklaşık 35 milyon on-chain işlem gerçekleşti. Bu da 435.972 benzersiz cüzdanı içeriyordu. Sonuç olarak Optimism’deki ağ etkinliğinin zirvede olduğu anlamına geliyor.

Son duyuruya göre Optimism, ilk fırsatı kaçıranlar için airdrop ödüllerinin dağıtımı tekrar açacak. Bu gelişmede projenin altcoin yatırımcıları arasında yer edinmesine yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx