Valentin Rosier’den yeni imaj

Beşiktaş’ın Fransız sağ bek oyuncusu Valentin Rosier, yeni dönem öncesinde sevinçli tutumlarıyla dikkatleri üstüne çekmeyi sürdürüyor. Avrupa’dan kimi kulüplerin gündeminde yer alan Rosier grupta kalması halinde yeni dönemde yeni imajıyla alana çıkacak.

RASTALI SAÇLAR YOK, YENİ ROSIER VAR

Rosier, rastalı saçları ve muzur halleriyle Beşiktaş’ta kampın en sevinçli isimlerinin başında geliyordu. Bu dönem başında ise Rosier, saçlarını kestirdi. Futbolcunun yeni döneme ‘yenilenmek’ için saçlarını kestirdiği öğrenildi.

ROSIER, KADRODA KALACAK MI?

Geçen dönemi 6. sırada bitiren Beşiktaş’ta Rosier’in bu atılımını taraftarlar, ‘silkelenmek’ olarak tanımlıyor. Öte yandan Rosier’e başta Fransa olmak üzere Avrupa’dan birtakım kulüpler ilgi gösteriyor. Ama; kulübe ulaşan resmi bir teklif bulunmuyor.

PERFORMANSI VE MUKAVELE DURUMU

Süper Lig’de geçen dönem Valentin Rosier, 39 maçta 2 gol 4 asistlik performans sergiledi. Rosier’in Beşiktaş ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar devam ediyor. 2018 yılında 8 milyon Euro paha biçilen futbolcunun Transfermarkt datalarına nazaran yeni pahası 6 milyon Euro civarında. Futbolcuya cazip bir teklif gelmesi halinde satışa onay verecek Beşiktaş ise en az 8 milyon Euro bekliyor.