Tayvan’da, tartışma sonrasında ailesinin meskenini ateş verdi: 8 meyyit

Tayvan’ın Hsinchu kentinde, son yılların en büyük aile trajedilerinden biri yaşandı.

Bilinmeyen bir nedenle yaşanan tartışma sonrasında, soy isminin Chen Yen-Hsiang olduğu öğrenilen bir erkek, yaşadıkları 2 katlı meskeni içindekilerle bir arada ateşe verdi.

İHA’nın haberine nazaran; birinci katı lastik dükkanı olduğu öğrenilen bina bir anda alev aldı. Konut, birebir aileden 8 şahsa mezar oldu.

8 kişinin cesedi bulundu

Hsinchu itfaiye takımları, olayın dün akşam lokal saatle 10.00 sıralarında gerçekleştiğini belirtti. Olay yerine 25 araç, 160 itfaiyeci, polis ve istekli itfaiyecilerden oluşan büyük bir grubun gönderildiği öğrenildi.

Yangının saatler sonra söndürülmesinin akabinde itfaiye grupları, mesken sahibinin eşi, kızı, 2 gelini ve 4 çocuğu da dahil olmak üzere 8 kişinin cesedini buldu.

Çocukların 1, 4, 7 ve 10 yaşlarında olduğu söz edildi.

Katil zanlısı yakalandı

Katil zanlısı Chen’ın babası, oğlunu akaryakıt dökerken gördüğünü ve ailesini kurtarmak için 2’inci kata çıktığını söyledi. Baba alevler nedeniyle konuttan kimseyi kurtaramadığını belirtirken, kendisinin son anda alevlerden kaçtığını açıkladı.

Hırsızlık, dolandırıcılık ve mala ziyan verme kabahatlerinden sabıka kaydı olduğunu öğrenilen zanlı Chen’in polisler tarafından yakalandığı belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.