Sitedeki fahiş artırım için hareket yaptı… Yöneticiden hastanelik eden dayak

Bursa’da idarenin aidatlara yüzde 140 artırım yapması nedeniyle hareket yapan site sakinleriyle birlikte röportaj veren ve reaksiyon gösteren engelli site sakini; site yöneticisi tarafından hastanelik edildi. Bahtsız adamın elmacık kemiği ve burnu çok yerden kırıldı.

Olay merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi’nde 3 bin kişinin yaşadığı sitede meydana geldi.

İddiaya nazaran geçtiğimiz hafta site idaresi tarafından aidatlara yapılacak yüzde 140’lık artırıma reaksiyon için röportaj veren 57 yaşındaki engelli Nihat Altılar, site yöneticisi S.K. tarafından darp edildi.

Burnunda ve elmacık kemiğinde çok sayıda kırık olduğu öğrenilen Nihat Altılar, komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Hastanede tedavi altına alınan, yapılan tetkiklerde burnunda ve elmacık kemiğinde çok sayıda kırık tespit edilen ve yattığı sedyede yaşadığı olayı anlatan Nihat Altılar’ın “Yönetimdeki lider yardımcısı S.K., beni öldürmeye teşebbüs etti. Biz aidatlara yapılacak olan artırıma karşı olduğumuz ve röportaj verdiğim için ‘sen benim hakkımda konuşuyormuşsun’ diyerek saldırdı. Öldürmeye teşebbüs etti” dediği imajlara ulaşıldı.

Avukatıyla site aidatlarına yapılacak artırımın iptali için görüşmeye gittiğini aktaran şanssız adamın komşusu Kadri Birincinin, şöyle konuştu:

* Bugün son derece nahoş bir olayla karşılaştık. Komşumuz Nihat Altılar’ı site idaresi yetkilisi önemli halde darp etmiş. Arkadaşın burnu kırılmış ve son derece zahmet yaşıyor.

*Hukuki olarak gereken ne varsa hepsi sırasıyla yapılacak. Yaşadığımız bu olaydan ötürü mağdur olan Nihat Altılar’ın tüm komşular gerisinde destekçisiyiz.

*Geçtiğimiz Çarşamba aidat artışıyla ilgili bir toplantı yaptık. Bu toplantıya istinaden Nihat bir röportaj verdi.

*Onun ardından yönetici olan arkadaş ‘benim ardımdan laf yapıyormuş, onun akıbeti güzel olmayacak’ demiş dün akşam. Bugün ise bu olay meydana geldi. Yöneticiyi ben uyardım.

*Senin hakkında telaffuzları varsa tüzel olarak hakkını arayabilirsin. Lakin bu durum meydana geldi. Ben de avukatımla yapılacak artırımla ilgili toplantıdaydım.

*Nihat’la bu türlü bir durum yaşandığını öğrendim ve ona dayanak için hastaneye geldim. Hiç güzel olmayan bir durum. Gereken yasal çabayı verecek. Komşuma yapılan bu hareketi kınıyorum (İHA)