Rihanna’ya kürk tepkisi

Rapçi ASAP Rocky ile birlikteliğinden ikinci çocuğunu kucağına almaya hazırlanan şarkıcı Rihanna, kürk giymeyi seven ünlü isimlerden.

Kürk tutkusu 35 yaşındaki şarkıcıyı  Hayvan hakları örgütü, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler’in (PETA) hedefi haline getirdi.

PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa Lange, Rihanna kısa süre önce bir kürk manto giyerken görülmesinin ardından şarkıcıya bir mektup gönderdiklerini açıkladı.

Rihanna’ya yazılan mektupta şunlar yazıldı:

“Annesin artık”

“Bir anne olarak, koruyucu hissetmenin ve ailenize zarar gelmemesini istemenin nasıl bir şey olduğunu bilirsiniz. Lütfen bu arzunun hatta bu içgüdünün ailelerinden koparılıp kürkleri için öldürülen vizonlar, tilkiler ve tavşanlar tarafından da paylaşıldığını anlayın. Bugün artık kürk giymemeye karar vererek çocuklarınızın büyümesi için daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olun”

Mektupta Rihanna’ya Suriye’nin de etkilendiği Türkiye Kahramanmaraş

“Depremzedelere yolla”

“Lütfen kürkte standart olan elektrik şoku, gaz verme ve dayak atma olmadan, sevdikleriyle yalnız kalmaktan başka bir şey istemeyen hayvanları bağışlamaz mısınız? Kürklerinizi iyi bir amaç için vermez misiniz? Ayrıca, zulümsüz dünyaya geçiş yaparken hem sıcak ve stil sahibi kalmanıza yardımcı olmak için size güzel bir suni kürk manto gönderiyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir