Okulda dansözlü cümbüş açıklaması: Çalgıcı hanımın kızı…

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bir okulun okul aile birliği tarafından gelir elde etmek için düzenlenen ve büyük reaksiyon çeken dansözlü cümbüşle ilgili açıklama geldi.

Nilüfer ilçesinde bulunan Çalı İlkokulu, Çalı Ortaokulu ve Çalı İmam Hatip Ortaokulu’nun ortak kullandığı çok maksatlı salonda okul aile birliği tarafından okula gelir elde etmek için yapılan bayanlara dansözlü cümbüş Eğitim İş Bursa Şubesi Lideri Yeliz Toy tarafından sert bir lisanla eleştirildi.

Toy, cümbüşün görüntüsünü paylaşarak “Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir aktiflikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır” tabirlerini kullandı.

BİRLİK VAZİFEDEN ALINDI, MÜDÜRE İNCELEME

Nilüfer İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Muharrem Tüfekçi, Okul Aile Birliği’nin misyondan alındığını belirterek, şunları söyledi:

– Hanımlar ortasında bir aktiflik düzenlenmiş. Okul Müdürü bu aktiflikte yok. Kırsal alanlarda, belde ve köylerde eğitime devam eden ya da kapatılmış bir çok okulumuz var. Bu mahallelerde düzenlenen köy hayrı, yeni doğan mevlidi, askere uğurlama, nişan üzere etkinliklerde yararlanılıyor.

– Dansöz tutma diye bir durum kelam konusu değil. Akşam için çağrılmış piyanist şantöz, çalgıcı hanımın kızı sahne almış. Okul Müdürü ile ilgili de inceleme devam ediyor. Mevzuat uygulanıyor.