Kuruluş Osman 94. kısım fragmanı: Osman Bey’in ağabeyi Gündüz Beyefendi şehit oldu!

Direktör koltuğunda Ahmet Yılmaz’ın oturduğu, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın kaleme aldığı ATV’nin reyting rekortmeni Kuruluş Osman dizisi, milyonları ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

Başrollerinde Burak Özçivit, Özge Törer, Yıldız Davet Atiksoy üzere yetenekli oyuncuların yer aldığı Bozdağ Sinema imzalı Kuruluş Osman dizisi, aksiyon ve heyecan dolu kısımlarıyla adeta nefes kesiyor.

TRT 1’in efsane dizisi Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde olan dizi, üç dönemdir reytinglerde rakiplerine göz açtırmıyor.

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olan dizi, 18 Mayıs Çarşamba akşamı 94. kısmıyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dizinin merakla beklenen 94. kısım fragmanı da yayınlandı. Fragmanda Osman Bey’in, ”Nikola’nın gayrı kaçışı yok. Bu iş bitecek.” kelamları dikkati çekti.

Osman Bey’in ağabeyi Gündüz Beyefendi ise savaş sırasında ağır yaralandı. Aldığı kılıç darbelerine dayanamayan Gündüz Beyefendi, yüksekten aşağı düştü.

Gündüz Bey’in şehit olurken Kayı sancağını kale burcunda dalgalanırken görmesi ve gülümsemesi ise fragmana damga vurdu.

Pekala Gündüz Beyefendi ölecek mi? Emre Basalak diziden ayrılacak mı? İşte Kuruluş Osman 94. kısım fragmanı…

Kuruluş Osman 93. kısım özeti

Kuruluş Osman’da fetih vakti!

Bala ve Malhun hatun, Orhan ile Holofira’yı kurtarabilecekler mi? Osman Beyefendi, Kayılar ve himayesi altındaki başka Türk Uzunluklarıyla İnegöl’ü kuşattığı sırada obadakiler ise Holofira’yı teyzesine uğurlamaktadır lakin Holofira’yı götürecek olan Usta Arius’un askerleridir. Holofira’yı kaçıracaklardır. Holofira’nın hangi atağı onu bu durumdan kurtaracaktır? Holofira’nın atılımı Orhan’ı da büyük bir tehlikeye sürükleyecektir. Malhun ve Bala Hatun, Bacıyanlar ile birlikte fütühat yolundayken Orhan ve Holofira’nın tehlikede olduğu haberini alırlar. Malhun ve Bala Hatun, Orhan’ı ve Holofira’yı kurtarabilecekler midir?

Nikola’nın son atılımı

Nikola’nın bütün atılımları boşa çıkmıştır. Ne yaparsa yapsın artık surları dövülmeye başlamıştır ama asla yılmaya niyeti yoktur. Son atak olarak Osman Bey’in ordugahını dağıtıp, elinde savaşacağı hiçbir sey bırakmamayı planlar. Romanos’un askerlerini çoktan Osman Bey’in ordugahının etrafında konuşlandırmıştır.

Aktemur’un akıbeti

Osman Bey’in, İnegöl’e sızdırdığı yeğeni Aktemur bu bilgiyi Osman Bey’e ulaştırmak ister. Aktemur başarılı olabilecek midir? Yoksa ele geçip Nikola ve Romanos’un acımasızlığına mahkum mu olacaktır? Osman Beyefendi, bütün pürüzlere, Nikola ve Ramanos’un direnmelerine karşın İnegöl surlarını aşabilecek midir? İnegöl’ü fethedip surlarından Kayı’nın sancağını dalgalandırabilecek midir?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.