Kılıçdaroğlu’nun ‘fabrika’ palavrasını uydular çürüttü

Sanayi üretimi rekor üstüne rekor kırarken, açıklanan ihracat bilgileriyle birlikte Türkiye’nin üretim iktisadı gün geçtikçe artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 12 Ağustos Cuma günü Sanayi Üretimi verisi açıklanacak. Bilgi açıklanmadan evvel yapılan anketlerde yüzde 6,9 artış öngörülüyor.

Üste üste gelen sanayi başarılarına karşın muhalefet cephesi yapılan bu çalışmalardan mutlu olmuyor.

Bazı muhalefet vekilleri, AK Parti iktidarı devrinde endüstriye hiç paha verilmediğini belirterek, şu an hizmette bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’nin 20 yıllık AK Parti periyodundan evvel açıldıklarını öne sürüyor.

OSB FOTOĞRAFLARIYLA YANIT VERDİ

Bu savlara en yetkili isim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan yanıt geldi. Mustafa Varank, Antalya, Ankara ve Adana’daki organize sanayi bölgelerinin öncesi ve sonrasını paylaştı. 3 kentte kurulan organize sanayi bölgelerinin, vilayetlerin çehresini nasıl değiştirdiğine en büyük örnek olan paylaşımlar kısa müddette binlerce beğeni aldı.

Varank, 3 kentte kurulan organize sanayi bölgelerinin öncesi-sonrası fotoğraflarını şu sözlerle paylaştı:

ADANA

“Hadi soralım…

Birilerinin ısrarla tez ettiği üzere AK Parti periyodunda hiç fabrika açılmadıysa, Adana Hacı Sabancı OSB nasıl bu hale geldi?”

ANKARA

“Haydi soralım…

Birilerinin ısrarla sav ettiği üzere AK Parti periyodunda hiç fabrika açılmadıysa, AK Parti endüstriyi bitirdiyse; 2003 yılında kıraç yerde temelini Cumhurbaşkanımızın attığı Başşehir OSB’ye 15 bin vatandaşımıza istihdam sağlayan bu fabrikalar nereden geldi?”

ANTALYA

“Hadi soralım…

Birilerinin ısrarla sav ettiği üzere AK Parti devrinde hiç fabrika açılmadıysa, Antalya Organize Sanayi Bölgesi nasıl bu hale geldi?”