Fenerbahçe’de Lincoln Henrique parlıyor! Kampın yıldızı…

Jorge Jesus’un 10 numara orjinli kanat olarak misyon verdiği Lincoln Henrique, hem fizikî dataları hem de taktiksel ahengi ile parlıyor. İki hazırlık maçında 1 gol-2 asistle oynadı.

Fenerbahçe’de, Jorge Jesus ile dönem başlangıcında birinci es verildi. Yeni dönem hazırlıklarının İstanbul ayağı, oynanan iki hazırlık maçıyla tamamlandı. Sarı-lacivertlilerde göze batan isimler de aşikâr oldu: Genç kaleci Ertuğrul Çetin, mukavele uzatan Serdar Aziz ve İrfan Can Kahveci, birinci 10 günlük kısmın dikkat çeken isimleriydi. Fakat bir isim vardı ki hem idaresi hem de Jesus’u mest etti. Yeni transfer Lincoln Henrique, adeta birinci etabın yıldızı olarak öne çıktı.

TAKIMIN BANKOSU OLMAYA ADAY

Lincoln, fizikî ve taktiksel idmanların en güzellerinden biriydi. Koşu ve dayanıklılık bilgileri de üst düzeydeydi. Brezilyalı, Shkupi maçında bir gol attı, Tirana karşısında ise iki asist yaparak performansını katladı. Jorge Jesus ona 10 numara orjinli kanat olarak vazife veriyor. Sambacı da ceza alanına kat ederek konumlar yaratıyor. Lincoln, birebir vakitte duran topları da çok tesirli kullanıyor. 23 yaşındaki futbolcu, birinci 11’in bankosu olacağının sinyallerini veriyor.

GİDECEKLER NETLEŞİYOR

Jorge Jesus, yeni dönemde takımda düşünmediği isimleri belirledi. Liste yarın Lider Ali Koç’a teslim edilecek. Gelen bilgilere nazaran birinci etapta Lemos, Meyer, Samatta ve Caulker, yurtdışı kampına götürülmeyecek. Genç oyuncular İsak Vural, Yusuf Kocatürk, Arda Okan Kurtulan, Melih Bostan, Ensar Brahic ve Buyruk Ortakaya çalışmalarına altyapıda devam edecek. Ekip takımı, Avusturya kampı sonrası netleşecek.