Ergin Ataman’dan Euroleague açıklaması

EuroLeague Final Four’da Olympiakos’u saf dışı bırakarak finale yükselen Anadolu Efes, Barcelona’yı eleyen Real Madrid ile finalde kozlarını paylaşacak.

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman müsabaka öncesinde değerli kelamlar söyledi.

Real Madrid’in çok uygun bir grup olduğunu söyleyen Ataman, “Real Madrid çok âlâ kadro, Pablo Laso çok âlâ bir koç. Her maç farklı sürprizlerle karşımıza çıktı. Pota altında EuroLeague’in en düzgün takımına sahipler. Farklı stratejilerin maçı olacak. Biz daha çok kısaların sayısı ve uzunlara yarattı konumlarla oynuyoruz. Onlar daha çok uzunlarla oynuyor. Bu dönem iki ekip birer kere kazandı, bu müsabaka da güç olacak. Biz kazanmak istiyoruz ve kazanacağız.” dedi.

“Futbolda Real Madrid’i destekliyoruz fakat…”

Ataman ayrıyeten, “Türkiye’de çok sayıda Real Madrid taraftarı var. Oğlum futbolda Real Madrid taraftarı. Futbolda Real Madrid’i destekliyoruz ancak bu maçta biz kazanacağız.” dedi.

Micic ve Larkin için konuşan Ataman, “Vasilije Micic ve Shane Larkin çok yeterli arkadaşlar. Bazen maç içinde kendi ortalarında karar veriyorlar. Bu oyuncular o anları nasıl yönetmesi gerektiğini çok uygun biliyorlar” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.