Emniyet Sen Lideri Sezer: ‘İntihar eden polis sayısı 24’ten çok fazla, ispatlarım’

Emniyet Sen Genel Lideri Faruk Sezer, polis intiharlarının azaldığı haberlerini yalanladı. Sezer, “Ben 24’ten çok fazla arkadaşımızın canına kıydığını ispatlarım. “1” bile çok değerliyken algı operasyonu yapmak devlet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü, ajanslar Emniyet Genel Müdürlüğü’nü kaynak göstererek yayınladıkları haberlerde, çalışanın ruhsal sağlamlığını artırmak gayesiyle Gazi ve Hacettepe üniversitelerinin psikoloji, ruhsal rehberlik ve istişare ile psikiyatri kısımlarında vazifeli öğretim üyelerinden ‘Bilimsel İstişare Kurulu’ oluşturulduğunu duyurdu.

Haberlerde, polis intiharlarıyla ilgili son sayılar da paylaşıldı. Buna nazaran, 2021 yılının birinci 5 ayında 37 olan intihar sayısı, işçi sayısının artmasına karşın bu yılın tıpkı devrinde 24’e indiği yazıldı. Oransal olarak bakıldığında geçen yıl yüz binde 10 olan intihar oranının, yüz binde 6,5’e gerilediği belirtildi.

Ajansların servis ettiği sayılara Emniyet Sen Genel Lideri Faruk Sezer’den itiraz geldi.

Başkan Sezer, “Bir can oranlarla açıklanmayacak kadar büyüktür. O can bazen bir dünyadır. O bir annedir, babadır, o bir annenin, bir babanın yaşlılık sigortasıdır. O bir eşin bir arada yaşlanacağı bir omuzdur. O bir evladın yaslanacağı dağdır” dedi.

Sezer, “Bu dünyada makamınıza makam katabilirsiniz, siyasetinize siyaset katabilirsiniz ancak tahminen biz kazanıyoruz. Polisler ölürken siz saltanat mı sürüyorsunuz. Büyük bir gaflettesiniz” diyerek sorumlulara reaksiyon gösterdi.

Emniyet Sen Genel Lideri Faruk Sezer resmi toplumsal medya hesabından da bir dizi bildiri paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

“DEVLET CİDDİYETİYLE BAĞDAŞMIYOR”

Akşam saatlerinde yeniden haber ajanslarına “ısmarlama bir metin” verilmiş. Metne nazaran “İntihar oranları düşmüş” keşke o denli olsa, hatta hiç olmasa ancak ne yazık ki burada yazan sayı YANLIŞ.!
Ben 24’ten çok fazla arkadaşımızın canına kıydığını ispatlarım. Siz ispatlayabilir misiniz?

İki gün evvel Şırnak’ta A. S. isimli kardeşimizin canına kast etmesinden bir gün sonra, dün ajanslara düşen “Emniyet teşkilatında İntihar oranı düştü” halinde haberler kasıtlı ve ıstırap vericidir. “1” bile çok değerliyken algı operasyonu yapmak devlet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır.

“ARASINLAR İSPAT EDEYİM”

Benim elimdeki listede (Allah rahmet eylesin) burada açıklanan 24 şahıstan çok daha fazla arkadaşımızın canına kıydığı gözüküyor.
Şimdi arasınlar ispat edeyim.
Daha fazla olduğuna eminim.
Bu yıl içinde canına kıyan bildiğiniz meslektaşlarımızın isimlerini lütfen bana gönderin.

YARIN AKTİFLİK DÜZENLENECEK

Emniyet Sen Lideri Faruk Sezer, yarın toplumsal medya üzerinden bir aktiflik yapılacağını da şu sözlerle duyurdu:

“Salı günü yapacak olduğumuz aktiflik konusu, başta merhum #AlparslanSoylu kardeşimiz olmak üzere, Polis intiharları olacaktır. Bu hassas hususun göz arkası edilmemesi için lütfen Salı günü saat 19:30’da burada buluşalım. Tag tıpkı gün bu hesaptan duyurulacaktır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.