Coinbase Bu Altcoin’i Portföyüne Ekliyor: Fiyatı Pik Yaptı!

Büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Coinbase, yol haritasına yeni bir altcoin eklediğini açıkladı. Açıklamanın ardından söz konusu altcoin sıçrama yaşadı. Ardından geri çekildi. İşte detaylar…

Coinbase, yol haritasına Illuvium’u (ILV) ekledi

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi, en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, platformun listeleme olasılığına sahip projeleri yol haritasına ekliyor. Bu yol haritasına eklenen kripto paraların borsada muhakkak listeleneceği kesin olmamakla birlikte, duyurusu bile fiyatları artırıyor. Bu listeye en son eklenen coin, Illuvium (ILV) oldu. Yani, mevcut durumda yol haritasında bulunan coin’ler aşağıdaki şekilde:

  • Hedera (HBAR)
  • Audius (AUDIO)
  • Convex Finance (CVX)
  • Illuvium (ILV)
  • Injective (INJ)
  • Ocean Protocol (OCEAN)
  • Pundi X (PUNDIX)
  • XMON (XMON)
  • Raydium (RAY)
  • Pangolin (PNG)

Illuvium nedir?

Illuvium, oyun ve kripto para dünyalarını birleştiren merkezi olmayan bir oyun stüdyosudur. Oyun stüdyosu, Ethereum Blockchain’inde oyuncuların NFT varlıklarını toplamasına olanak sağlar. Ayrıca NFT’leri kullanıcıların takas etmesine ve savaşmasına olanak tanıyan açık dünya RPG macera oyunu inşa ediyor. Çevrimiçi oyunlar genellikle öğeleri toplamanıza, ilerlemenize ve başarıların kilidini açmanıza izin verir.

Ancak bugün, oyuncular oyun içi koleksiyonlarına aslında sahip değiller. Koleksiyonları oyunda kilitlidir. Başka oyunlara veya platformlara taşınamaz. Ekip, merkeziyetsizliğin ve sahipliğin oyun konusunda hayati olduğuna inanıyor. Bu da onları Illuvium’u yaratmaya yönlendirdi. Eylül 2020’de kurulan Illuvium, en iyi açık dünya RPG ve otomatik dövüşün birleşimi olarak tanımlanabilecek tamamen merkezi olmayan bir oyun inşa etti.

Illuvium’un içinde oyuncular, Illuvials adlı yenilebilen ve ele geçirilebilen yaratıklarla karşılaşacaklar. Yaratıkları yenerlerse, yakalarlarsa, kullanıcılar cüzdanlarında Illuvial’ın NFT’sini görebilecekler. Bu NFT’ler daha sonra savaşta kullanılabilir veya takas edilebilir. Özellikleri sayesinde Illuvium, hem sıradan oyunculara hem de DeFi kullanıcılarına hitap ediyor. Ayrıca Illuvium, Layer-2 çözümü Immutable X üzerine inşa ederek bu özellikleri sıfır işlem ücreti ile sağlayacaktır. Mart 2021’de Illuvium, Balancer halka açık satışını 90 milyon doların üzerinde rekor bir işlem hacmiyle kapattı. Illuvium, kripto alanındaki ilk AAA oyun unvanını aldı.

ILV fiyatı önce sıçradı, sonra düştü

Bu sırada, Coinbase duyurusunun ardından ILV fiyatı yaklaşık 70.24 dolara çıktı. Ancak genel kripto para piyasasında kırmızı rengin hakim olmasından dolayı, ivmesini sürdüremedi. Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) 20.000 doların altına düştü. Ethereum (ETH) ise dünkü merge etkinliğine rağmen neredeyse yüzde 10 değer kaybetti. 76 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan ILV, yazım sırasında 64.37 dolara kadar gerilemiş durumda.