Çin Polisi, Bu Altcoin Ekibini Gözaltına Aldı!

Bitcoin ve altcoin topluluğunda şok dalgaları yaratan bir gelişme gündeme geldi. Artık Trust Reserve olarak bilinen CNHC Group, kendisini kafa karıştırıcı bir durumun içinde buldu.  İşte detaylar…

Altcoin projesinin arkasındaki ekip kayıp!

PANews, offshore RMB stablecoin CNHC’nin çıkarılmasından sorumlu ekip ile ilgili bir rapor yayınladı. Bu ekibin 29 Mayıs öğleden sonrasından bu yana kayıp olduğu ortaya çıktı. Diğer yandan, çeşitli kaynaklar ekip üyelerinin polis tarafından götürüldüğüne işaret etmekte. Ekiplerin gözaltına alındığını doğrulamaktalar.  PANews, Şangay’ın Pudong bölgesindeki önemli bir binada bulunan şirket ofisinde bir araştırma yaptı. Buldukları şey, kapısında bir uyarı içeren bir mühürlenmiş boş bir ofis alanıydı. Mühür ile “Adli bir şekilde el konuldu, Vandalizm kesinlikle yasak”, ifadeleri yer aldı

Mühür 29 Mayıs 2023 tarihinde imzalandı ve Trust Reserve’in kaderi ve stablecoin operasyonları hakkında daha fazla soru ortaya çıkardı. Trust Reserve’ün teklifleri arasında, offshore Çin yuanı ile 1:1 sabitlemeyi amaçlayan CNHC stablecoin’in yanı sıra Hong Kong doları stablecoin’i HKDC de yer alıyor. Şirketin stablecoin işi önemli bir ivme kazanmamış halde. Ancak, bazı kişiler sınır ötesi ödeme hizmetlerinin soruşturmaya katkıda bulunmuş olduğuna işaret etti.

10 milyon dolarlık yatırım almıştı

CNHC’nin kısa bir süre önce A+ Serisi finansman turunu başarıyla tamamladığını belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 10 milyon dolarlık etkileyici bir yatırım sağlamıştı. Bu nedenle, bu son gelişme sürpriz oldu. KuCoin Ventures, Circle ve IDG Capital gibi isimler bu finansman turunda öne çıkan yatırımcılar arasındaydı. Ancak, bu yatırımcıların mevcut olaylardan nasıl etkileneceği belirsizliğini koruyor. CNHC stablecoin’i, Çin’in kripto ekonomisindeki işlemleri kolaylaştırma konusunda umut vaat ediyordu. Bununla birlikte, Trust Reserve ekibinin aniden ortadan kaybolması ve ardından polis soruşturması bu umudu bozdu. Şu anda stablecoinler ve ilgili işletmelerin geleceği belirsizliğini koruyor.

Bu olay, Çin’deki kripto para piyasasına yönelik en son duruma işaret ediyor. Ülke, düzenleyici ortamı üzerindeki potansiyel sonuçları nedeniyle sektör uzmanları tarafından yakından izlenmekte. Çin’in kripto para birimleri konusundaki katı tutumu bilinmekte. Ayrıca yasadışı faaliyetlere yönelik son baskılar göz önüne alındığında, Trust Reserve ve stablecoin operasyonlarının inceleme altına alınması pek şaşırtıcı değil. Şu anda, soruşturma veya gözaltına alınan Trust Reserve ekip üyelerinin karşılaştığı suçlamalarla ilgili resmi bir açıklama yok. Sonuç olarak, CNHC stablecoin ve HKDC stablecoin ihraççısının kaderi belirsizliğini koruyor. Hem yatırımcılar hem de kullanıcılar arasında endişeye neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir