Çanakkale Zaferi’nin 108’inci Yıl Dönümü Kartal’da Törenle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kartal’da tören düzenlendi.

Kartal Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda ilçe protokolünün katılımıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Garnizon Komutanlığı Teknik Hizmetler Daire Başkanı Doktor Albay Cihat Eryiğit, Kartal Belediye Başkanvekili ve Kartal Belediye Meclisi Üyesi Hüseyin Tozkoparan, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, Kartal’da bulunan siyasi parti yöneticileri, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak başlayan tören, bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Meydandaki törenin ardından Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cevizli Ortaokulu’nda Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümü dolaysıyla bir tören daha düzenlendi.

Buradaki törende Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, yarışmada dereceye giren iki öğrenciye ödüllerini verdi. Ödül töreninin ardından öğrencilerden oluşan bir grup, şiir dinletisi gerçekleştirdi. Son olarak zeybek oynayan ekibin gösterisi ile Cevizli Ortaokulu’ndaki tören sona erdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. yıl dönümü programının bir sonraki adresi, Hürriyet Mahallesi oldu. Kurfalı Mezarlığı’na yapılan ziyaretlerde şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı ve Kuran-ı Kerim okundu.

Esentepe Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Camii’nde de Çanakkale ve Milli Mücadele şehitlerinin yanı sıra kısa bir süre önce yaşanan deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlar için mevlit okundu. Camiye gelenlere şehitlerin hayrına Kartal Belediyesi tarafından lokma ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir