Antalya’da havuzda tacize 8 yıl mahpus istemi

Belçika’da yaşayan C.A.; eşi, kızları E.A. (14) ve S.A. (18) ile birlikte 15 Ağustos’ta Antalya’nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı bir otele tatile geldi.

Otelin havuzunda yüzen 2 kız kardeşe, 20 Ağustos günü tıpkı otelde tatil yapan Akif K. (34), sarkıntılık yaptı.

Kızların bacağına dokundu

Akif K., argümana nazaran havuzdaki kız kardeşlerin bacağına dokundu.

Havuzdan çıkarak durumu anlatan kızların babası C.A. ile kuzenleri B.B., Akif K. ile tartıştı.

Gözaltına alındı

Otel vazifelileri ortaya girdi, durum jandarmaya bildirildi.

Şikayet sonrası Akif K., jandarma takımlarınca gözaltına alındı.

“Sarhoş olduğunu anladım”

Jandarmada söz eden veren S.A., “Suyun içerisine girdiğimizde mavi şortlu bir erkek ortamızdan yüzerek geçiyordu. Bu şahıs, bacaklarımızı elliyordu. Birinci başta bu şahsı yeğenim E. zannettim. Onda da mavi şort vardı. Daha sonra E. olmadığını fark ettim. Bu şahıs birkaç kere benim ve kız kardeşim E.A.’nın bacaklarını elledi. Birebir şahıs suyun üstüne çıkıp, Rusça bir şeyler söyleyince sarhoş olduğunu anladım. Kız kardeşime ve yeğenlerime havuzdan çıkalım dedim.” dedi.

Altlarından geçti

E.A. ise avukat ve pedagog eşliğinde tabir verdi.

E.A., şüphelinin havuzdan birkaç kere yüzerek altlarından geçtiğini ve daima bacaklarına dokunduğunu söyledi.

Daha sonra ablasının uyarısı ile uzaklaştığını belirten E.A., babası ile kuzeninin kuşkulu ile tartıştığını söz etti.

Baba da söz verdi

Baba C.A. ise tabirinde, şüphelinin birkaç sefer havuzda altlarında geçtiğini, daha sonra kendilerine Rusça bir şeyler söylediğini belirtti.

Bu sırada şüphelinin kızlarına cinsel tacizde bulunduğunu öğrendiğini kaydeden C.A., Akif K. ile tartışıp, arbede ettiğini lisana getirdi.

“Havuzda beşerler birbirlerine değebilir”

Mühendis olduğunu belirten evli ve 2 çocuk babası kuşkulu Akif K. ise sözünde, 18 Ağustos’ta eşi ve çocuklarıyla birlikte otele tatil gayesiyle geldiklerini belirterek, “20 Ağustos günü saat 11.00 sıralarında otelde alkol almaya başladım. Yemek yedikten sonra ailecek otelin havuzuna gittik. Daha sonra olanları hatırlamıyorum. Alkollüydüm, katiyetle kimseyi taciz etmedim. Havuzda beşerler birbirlerine değebilir. Benim de küçük yaşta çocuğum var; bu türlü bir şeyi yapmam. Beni havuzda darbeden şahıslardan şikayetçi ve davacıyım. Diğer diyeceğim yoktur.” dedi.

Tutuklandı

Jandarmada süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede Manavgat 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Akif K., ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı.

Olay ile ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianame hazırlandı.

İddianamede, şüphelinin olay günü havuzda E.A. ve S.A.’nın birkaç kere yüzerek altlarından geçtiğini, bu sırada kızların bacaklarını ellediği ve daha sonra kızların önünde yüzeye çıktığı anlatıldı.

Otelin kameralarında görüldü

Olaya ait otelin güvenlik kameraları incelendiğinde ise şüphelinin tekrar kızların olduğu yere hakikat yüzdüğünün görüldüğü belirtildi.

Şüphelinin sözünde ise olay günü alkollü olduğu için olanları hatırlamadığını lakin havuzda insanların birbirine değebileceklerini söylediğini, kendisinin küçük çocuğu olduğunu ve bu türlü bir şeyi yapmayacağını anlattığı vurgulandı.

Tutuklu sanık için 8 yıl mahpus istemi

İddianamede, şüphelinin ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından 8 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi.

DHA’nın haberine nazaran iddianame, Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.