AKP’li Canikli’den, Kılıçdaroğlu’na 750 bin liralık dava

AKP Genel Lider Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, ‘basın yolu ile hakaret ve iftira’ suçlamasıyla cürüm duyurusunda bulundu, 750 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

AKP Genel Lider Yardımcısı Nurettin Canikli, 28 Haziran’da partisinin TBMM küme toplantısında ve 30 Haziran’da bir gazeteye verdiği röportajda TMSF’ye devredilen şirketlere akrabasının atandığı ve bu şirketlerin içinin boşaltıldığı tezlerini gündeme getiren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulunarak, manevi tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde Canikli’nin başbakan yardımcılığı yaptığı periyotta TMSF’nin kayyum olarak görevlendirilmesi süreci ve bu süreçte ‘şirketlerin üst seviye kamu vazifelileri tarafından başarılı yönetilebilmesi için oluşturdukları kontrol mekanizması’ anlatıldı.

Dilekçede Canikli’nin hiçbir yakınının Boydak Holding şirketine kayyum olarak atanmadığı, devrin Boydak Holding CEO’su Ertunç Laçinel ile Canikli’nin rastgele bir yakınlığı bulunmadığı, Kılıçdaroğlu’nun bu argümanının ve Slovakya’daki firmaya 20 milyon Euro aktarıldığı tezinin gerçek olmadığı kaydedildi.

TMSF’nin içinin boşaltıldığı argümanlarıyla ilgili de Kılıçdaroğlu tarafından bilgi, doküman ve kanıt ortaya konulmadığı, ispat edilemeyen ve belgelendirilmeyen savın palavra olduğu argüman edildi.

CANİKLİ SOSYLA MEDYADAN PAYLAŞTI

Nurettin Canikli, 750 bin liralık tazminat davası ve kabahat duyurusu dilekçesini toplumsal medya hesabından paylaşarak, “Kemal Kılıçdaroğlu ve grubunun şahsımla ilgili tamamı palavra ve iftiradan ibaret olan savlarına somut ve detaylı cevaplarım ile Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı açtığım manevi tazminat davası ve hata duyurusuna ait dava dilekçelerim aşağıda sunulmaktadır” sözlerini kullandı. (DHA)