ABD’nin Afganistan’a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

Taliban’ın yönetimi ele geçirmesinden sonra Afganistan‘da halk başkent Kabil’deki havaalanına akın etti. Başta ABD olmak üzere birçok ülke orada bulunan vatandaşlarını tahliye etmek için uçaklarını Afganistan’a gönderdi. Sivil halk da ülkeden kaçabilme umudu ile bu uçakların iniş takımlarına tutunup kaçmaya çalıştı. Hatta bu nedenle 7 kişi hayatını kaybetti.

ABD'nin Afganistan'a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

HER KÖPEĞE BİR KOLTUK

Tüm dünyanın endişe ile izlediği Kabil havaalanından dün ABD’den gönderilen bir uçak havalandı. Bölgedeki ABD’nin askerleri ve köpekleri bu uçak ile ülkelerine geri döndü. Uçakta köpeklerin koltuğa oturtulduğunu gösteren bir fotoğraf ise gündeme damga vurdu. Havalimanındaki pistte insanlık dramı yaşanırken, uçağın içinde köpeklerin özel koltuklarda oturması söz konusu fotoğrafı görenleri düşündürttü.

ABD'nin Afganistan'a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

150 KİŞİLİK UÇAKTA 640 KİŞİ TAŞIDILAR

Dün ise çarpıcı görüntülerin ortaya çıktığı Afganistan’da 640 kişi ise ABD ordusuna ait 150 kişi kapasiteli bir kargo uçağına binerek Kabil’den kaçmayı başardı. ABD’li yetkililer olayı doğruladı ancak uçağın sivilleri nereye taşıdığına dair bir bilgi vermedi.

TALİBAN’IN ELİNDE HANGİ SİLAHLAR VAR? İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Taliban'dan kaçmak için uçağın tekerine asılan Afgan'ın çırpınışları böyle kaydedildiTaliban’dan kaçmak için uçağın tekerine asılan Afgan’ın çırpınışları böyle kaydedildiAfganistan'dan tahliye edilen Türkler konuştu: Bizden önce kalkan ABD kargo uçağından düşenler olduAfganistan’dan tahliye edilen Türkler konuştu: Bizden önce kalkan ABD kargo uçağından düşenler olduAfganistan'dan gelen görüntüler korkunç! Taliban'dan kaçan halk hareket halindeki uçaklara tutunup kaçmaya çalışıyorAfganistan’dan gelen görüntüler korkunç! Taliban’dan kaçan halk hareket halindeki uçaklara tutunup kaçmaya çalışıyor150 kişilik uçakta 640 Afgan! Fotoğrafı ABD servis etti, nereye götürüldükleri ise bilinmiyor150 kişilik uçakta 640 Afgan! Fotoğrafı ABD servis etti, nereye götürüldükleri ise bilinmiyorABD'nin Afganistan'a gönderdiği tahliye uçağında dikkat çeken kare: Her köpeğe bir koltuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir